Ziemassvētku gaidīšanas laiks

Gada gaidītākie un viennozīmīgi burvīgākie svētki ir Ziemassvētki.

Neskatoties uz to, ka vakaros agri paliek tumšs, šie svētki tik un tā paliek paši gaišākie. Pateicoties Ziemassvētku gaidīšanas laikam, pilsētas kļūst pasakaini skaistas – izgaismotās ielas, izrotātās eglītes, dekorācijas katrā skatlogā liek aizmirst ikdienas rūpes un iegrimt svētku atmosfērā.

Ziemassvētki ir vieni no skaistākajiem svētkiem – to noskaņa allaž pārņem visu apkārtni. Māju logos uzmirdz gaismiņas, pagalmos dižojas svētku figūriņas, koku zaros- lentes, bumbiņas un laternas…

Pareizi izvēlētas un gaumīgi izvietotas Ziemassvētku āra dekorācijas acumirklī spēj radīt svētku noskaņu, iepriecinot gan mājiniekus, ciemiņus un pat garāmgājējus.

 

 

Neatkarīgi no tā, vai Tu dzīvo lielā lauku savrupmājā, pilsētas mājoklī vai dzīvoklī -svētkos Tavu mājokli skaistāku padarīs dažādi dekorēšanas elementi kā:

Adventes vainagi.

Vainaga apaļā forma simbolizē mūžību – nekad nerimstošo dzīves ciklu. Savukārt zaļās, aromātiskās skujas, no kurām visbiežāk gatavo vainagus, daudzviet pasaulē tiek asociētas dzīvību un izaugsmi četru gadalaiku garumā.

Arī tad, ja Tavā mājoklī atrodams tradicionālais Adventes vainags ar svecītēm, nevilcinies šo svētku simbolu izmantot āra dekorācijās. Ziemassvētku vainags lieliski izskatīsies piestiprināts, piemēram, pie: vārtiem, paskastītes, garāžas sienas, saimniecības ēkas, šķūniša durvīm un namdurvīm– lai sveiktu ciemiņus un sniegtu svētku noskaņu.

 

 

Ierasti zaļos Adventes vainagus vislabāk pīt no egļu zariem, tomēr vari izmantot arī priedi vai kadiķi, kā arī citus mūžzaļus augus un arī sūnas. Ja rokas nav tik veiklas, vispirms iegādājies Adventes vainaga pamatni, ko atradīsi gan tirdzniecības un mājsaimniecības veikalos un cetros, gan būvmateriālu noliktavās.

Tāpat tev lieti noderēs džutas aukliņa, ar ko glīti nostiprināt zarus, gan čiekuri, kanēļa standziņas, apelsīna miziņas, dažādi kociņi un citi nieciņi no dabiskiem materiāliem, ko vainagam piestiprināt.

Un kurš ir teicis, ka Adventes vainagam obligāti jābūt zaļam? Vari to gatavot, kā vien vēlies! Izmanto zariņus, klūgas, salmus, koka dēlīšus, egļu mantiņas vai vienkārši saliec sveces parastos spainīšos, kas izklāti ar sūnām. Iespēju ir daudz - atliek vien ļauties izdomai un izvērtēt savas spējas, kā arī pieejamos materiālus, lai, liekot lietā radošo garu, taptu oriģināls un īpaši mīļš Adventes vainags.

 

 

Svētku gaismas.

Neatkarīgi no tā, vai laikapstākļi ir parūpējušies par baltiem Ziemassvētkiem, pagalma dekorēšana nav iedomājama bez papildu gaismas.

Laternas– dažādu formu un izmēru lukturus, kuros ievietojamas īstas sveces vai lukturi kas ir ar baterijām darbināmi, piešķirs apkārtnei senatnīgu, mājīgu atmosfēru. Novieto tos uz lieveņa, vai pakarini pie ārdurvīm vai garāžas durvīm. Skaisti izskatīsies arī laternas, kas piestiprinātas pie vārtiņiem vai iekārtas Tava dārza lielākā koka zaros.

 

Virtenes– iegādājies biezas ar lampiņām vai eglīšu mantiņām papildinātas skuju virtenes, lai radītu klasisku Ziemassvētku noskaņu, vai krāsainas, spīdumiem apdarinātas mākslīga materiāla virtenes modernākam izskatam. Ja vēlies darboties radoši, vari pagatavot, piemēram, virteni no paštaisītām zvaigznītēm vai maiauduma. Izrotā ar tām verandas, balkona, kāpņu vai āra terases margas. Virtenes labi izskatīsies arī piestiprinātas pie parādes durvīm.

 

 

Izgaismoti dekori– veikalos plašā izvēlē pieejami ārā izmantojami izgaismoti liela izmēra rotājumi. Piemēram, koka, eņģeļu, Ziemassvētku eglītes vai dažādu dzīvnieku siluetu formā. Izveido no tiem savu brīnumu dārzu!

LED lampiņas virtenes.

Piestiprini tās gar jumta malu, iekarini ābeļdārza kokos, aptin tās vainagiem vai izmanto, lai dekorētu, piemēram, dārza mūžzaļos augus.

Izvēloties gaismas dekorus neaizmirsti par-

  • krāsu– šis ir viens no svarīgākajiem elementiem, ja vēlies ievērot noteiktu rotājumu tematiku.
  • kustību– lampiņas mirgos vai nē.
  • garumu– cik lielu teritoriju izgaismot.
  • formu–mazos baltas gaismas punktiņos vai lielas un mirdzošas gaismas zvaigznes, kas izgaismo visu apkārtni.

Ddekorēšana nebeidzas vien ar vainaga piestiprināšanu pie durvīm vai gaismiņu iekāršanu koku zaros! Dekorējot apkārtni Ziemassvētkiem, Tev ir iespēja izveidot veselu pasaku pasauli, ja izmantosi atbilstošas dekorācijas.

 

 

Izrotā arī mājokļa logus.

Adventes svečturi– viss ģeniālais ir vienkāršs. Šis, par Ziemassvētku klasiku dēvētais, dekors izskatās skaisti gan privātmāju, gan dzīvokļu logos. Turklāt mūsdienās veikalos iegādājami svečturi neskaitāmās krāsās un variācijās, lai Tu varētu atrast tieši savam namam piemērotāko;

Spuldzīšu dekori– arī šeit iespējas ir bezgalīgas. Vēlies nelielas uz leju „krītošas” lampiņas vai ar lipekli piestiprināmu LED spuldzīšu briedi pa visu loga rūti.

Dažādi mājās atrodami nieciņi– uz palodzes skaisti izskatīsies, piemēram, sarindotas stikla burciņas, kurās iepildīs mākslīgais sniegs vai vate, un mazas, ar baterijām darbināmas LED lampiņas. Kā arī eglītēs karināmi Ziemassvētku rotājumi, ko iesiet dažāda garuma diedziņos un piestiprināt pie griestiem.

 

Piešķir svētku noskaņu arī sava mājokļa vannasistabā.

Vannasistaba nav pirmā telpa, par kuru mēs parasti iedomājamies, rotājot māju, taču pietiks ar pāris egļu zariņiem un svecītēm, lai radītu īpaši romantisku noskaņu. Galu galā vannasistabu Tu apmeklē vairākas reizes dienā. Kāpēc gan neizrotāt arī to? Nozīmīgu lomu spēlē arī vannas un dušas produkti- ziepes, dušas želejas un ķermeņa losjoni ar Ziemassvētkiem raksturīgu aromātu.

 

 

Piešķir vairāk gaismas un siltumu, iededzot sveces.

Svecēm ir maģiska spēja pat drūmāko un aukstāko vakaru padarīt siltu un omulīgu. Dzīvā uguns ne vien rada svētku noskaņu, bet arī nomierina un relaksē.

Piepildi māju ar Ziemassvētku smaržu.

Šis ir vienkāršs triks, kā piepildīt virtuvi un istabas ar Ziemassvētku aromātu. Samet katliņā produktus, garšvielas un dabas veltes, kas Tev asociējas ar Ziemassvētkiem -apelsīnus, dzērvenes, ingveru, egļu zariņus, kanēļa standziņas, vaniļas pākstis utt. Pielej ūdeni un vāri uz lēnas uguns, līdz mājas ir ietītas svētku smaržās. Sastāvdaļas vari atstāt katliņā un, pielejot ūdeni, uzvārīt atkal nākamajā dienā.

 

Klausies Ziemassvētku dziesmas.

Kamēr gatavo piparkūku mīklu, dekorē istabu ar egļu zariem un apelsīniem vai iesaiņo dāvanas, ieslēdz fonā Ziemassvētku dziesmu izlasi. Ziemassvētku mūzika ir ļoti dažāda, un Tu noteikti atradīsi kaut ko tieši savai gaumei. Ja populārākās dziesmas, ko atskaņo katra otrā radio stacija, Tev ir apnikušas, izvēlies retro izlasi, instrumentālo mūziku vai kora iedziedātas Ziemassvētku melodijas.

 

 

Priecīgu un gaišu Ziemassvētku gaidīšanas laiku vēl “Mājai un Dārzam” plašais kolektīvs!