Zāles pļāvēji

Zāles pļāvējs ir ilgtermiņa ieguldījums saimniecībās, kurās zāles pļaušana ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa. 

Zāles pļāvēja izvēle

 

Vasarā zāles pļaušana ir iknedēļas rutīnas darbs, ko nepieciešams paveikt ikvienam, kam ir lielāka vai mazāka zaļā teritorija pie mājas. Tādēļ ir labi, ja zāles pļāvējs ir pietiekami kvalitatīvs un jaudīgs, lai teritoriju nopļautu bez problēmām. Šobrīd specializētajos un mājsaimniecības preču veikalos, tajā skaitā arī "Mājai un Dārzam" veikalos, ir pieejami dažādu firmu un modeļa zāles pļāvēji un trimmeri. Cilvēki apjūk un bieži vien nemāk izvēlēties vispiemērotāko zāles pļāvēju no visa lielā sortimenta. Mēs iesakam iegūt papildus informāciju un izvērtēt dažādus faktorus, kas varētu ietekmēt izvēli, kā arī vērsties veikalos pie konsultanta. Sākumā nepieciešams izvērtēt platību, kuru jāpļauj un budžetu, ko varat atvēlēt zāles pļāvēja iegādei. Tālāk jau būs jāizvēlas vispiemērotākais zāles pļāvējs no visa lielā klāsta. Zāles pļāvēji iedalās vairākos veidos. 

 

Zāles pļāvēju veidi

 

Pļaujmašīnas

Pašlaik ir iespēja iegādāties 3 veida pļaujmašīnas - benzīna, elektriskā un akumulatora. Ja teritorija ir nelielaun budžets ir ierobežots, vispiemērotākais variants varētu būt elektriskā pļaujmašīna. Tomēr šeit ir jābūt piesardzīgam pļaujot, elektrības vada dēļ. Savukārt benzīna pļaujmašīnām elektrības vads nav, ar tām ir vieglāk pļaut lielu teritoriju. Tomēr benzīna pļaujmašīnai regulāri ir j;aveic apkopes - jāmaina filtri un eļļas, tāpat arī jāpērk benzīns. Savukārtelektriskās pļaujmašīnas ir lētākas ekspluatācijā un tās ir vieglāk remontēt. 

Akumulatora pļaujmašīna ir alternatīvs variants, tās ir klusas un viegli lietojamas, ar ilgu kalpošanas laiku. Akumulatora pļaujmašīna ar vienas uzlādes reizi nopļaus aptuveni 600 kvadrātmetrus lielu teritoriju.  

 

                                                 

 

Trimmeri 

Viena no cilvēku iecienītākajām izvēlēm ir trimmeris, jo tas spēj piekļūt vietām, kur ar parasto pļaujmašīnu ir grūti tikt klāt vai to izdarīt ir ļoti sarežģīti - grāvmalēs, zem krūmiem, nelīdzenās vietās. Veikalā "Mājai un Dārzam" trimmeru izvēle ir liela, tiek pārstāvēti dažādu firmutrimmeri. Trimmerus var iedalīt divās lielās grupās - zāles trimmeri un trimmeri krūmgrieži, kas vairāk piemēroti būs koku un krūmu apgriešanai. Šādiem griezējiem parasti ir spēcīgs dzinējs, to transmisijas sistēmas ir no izturīgāka materiāla. 

Krūmgriezēji, salīdzinot ar trimmeriem, iztur ievērojami lielāku darba slodzi. 

Arī trimmeri var būt gan elektriskie un benzīna, gan akumulatora. Ja piemājas teritorija ir plaša, tajā ir daudz koku, akmeņu un citu šķēršļu, benzīna trimmeris ir vispiemērotākais variants. Benzīna trimmeri ir ļoti jaudīgi, ar tiem spēsiet nopļaut arī garāku zāli. Turklāt, ņemot vērā to, ka šiem trimmeriem nav nepieciešama elektroenerģija, tos ērti var pārvietot, kur vien nepieciešams. 

 

Zāles traktori

Zāliena traktori ir piemēroti lielām platībām un teritorijām. Salīdzinot ar stumjamiem pļāvējiem, kuriem pļaušanas platums ir līdz 53centimetriem, traktoram tas ir līdz pat 125centimetriem, līdz ar to darbu var paveikt divreiz ātrāk. Turklāt traktoru var izmantot ne tikai zāles pļaušanai, bet arī piekabes vilkšanai, ziemā tiem var pievienot sniega pūtēju vai šķūri un sakopt piesnigušo teritoriju. Plašu teritoriju apsaimniekotāji var domāt arī par zālāja traktoru vai tā saucamo raideri - mazu traktoriņu, kam priekšā piemontēts zāles pļāvējs. Ar raideri ir vienkārši manervēt, tas var būt aprīkots ar dažādām funkcijām - piemēram, zāles smalcinātāju, ar vai bez zāles savācēja. 

 

Zāles pļāvēji - roboti

Pēdējā laikā arvien populārāki kļūst arī zāles pļāvēji - roboti. Šie roboti darbojas bez cilvēku palīdzības, tā nodrošinot lielisku komfortu un atvieglojot ikdienu. Lai robots darbotos, tam nav nepieciešamas ikgadējās apkopes, kā tas ir citām pļaujmašīnām, turklāt robots tiks galā ar samērā lielu platību. Robotam ir nepieciešama iežogota teritorija, citādi mazais var nopļaut arī blakus teritoriju. Lai no tā izvairītos, pa perimetru aptuveni 10centimetru dziļumā ir jāierok stieple, kuru robots ar sensoriem atpazīs un paveiks darbu izvēlētajā teritorijā. Braucot robots zālienu padarīs vienmērīgu un vienlaikus mulčēs. Turklāt robota darbību var vadīt arī aplikācijas Jūsu viedtālrunī!