Sagatavošanās dārza darbiem pavasarī

Pavisam drīz pavasaris būs klāt, un tas nozīmē, ka jāsāk gatavoties pirmajiem pavasara dārza darbiem.

Pirms viss sāk zaļot, jāsakārto apkārtne un jāsagatavo dārzs jaunajai dārza sezonai.

Dārza darbi pavasarim sākoties

Pavasarī un vasarā dārzā ir daudz darāmā, tādēļ jāsāk gatavoties laicīgi. Varat sākt ar sēklu pārskatīšanu. Ja vēl ir saglabājušās sēklas no iepriekšējās sezonas, tad pārbaudiet derīguma termiņus vai tas nav beidzies. Visas derīgās sēklas var izmantot arī šajā sezonā. Tāpat varat papildināt sēklu krājumus, pievienojot arī aktuālos jaunumus vai izmēģināt kaut ko jaunu.

                                                                        

Sākam audzēt dēstus

Pavasaris ir īstais laiks dēstu audzēšanai. Ja ir vēlme un iespējas to darīt pašam, tas tikai vēl vairāk sniegs apjausmu, ka pavasaris ir tepat, tepat aiz stūra. Ir dažādi dārzeņi un puķes, kurām nepieciešama dēstu audzēšana jau pavisam agri pavasarī. Ja vēlaties paša audzētus dēstus izstādīt siltumnīcā, tad dēsti jau laicīgi jāsāk audzēt. Sēklas varat stādīt speciālās dēstu kasetēs vai podiņos, no kuriem stādus vēlāk pārstādīsiet jau izvēlētajā vietā – laukā, siltumnīcā vai lielākā podiņā. Pašlaik veikalos, arī “Mājai un Dārzam”, atradīsiet dažāda veida un lieluma dēstu kasetes un podiņus, kas paredzēti dēstu audzēšanai. Atliek izvēlēties sev vispiemērotāko, iegādājieties augsni un mēslojumu, kas palīdzēs izaudzēt spēcīgus un bagātīgu ražu nesošus stādus.

Tiklīdz temperatūra diennaktī ir vismaz 5 grādi un zeme ir atkususi, ir laiks parūpēties par košumkrūmiem un augļu kokiem. Košumkrūmiem ieteicama papildmēslošana, lai tie kļūtu spēcīgi un ziedētu visu sezonu. Gan krūmiem, gan augļkokiem vecos un nokaltušos zarus ir jānogriež, lai veidotos kopts un kupls krūms.

Rūpes par dārza tehniku un darbarīkiem

 

Pavasarī laiks ir sagatavot arī dārza tehniku jaunajai darba sezonai. Pārbaudiet dārza tehnikas stāvokli, vai viss ir darba kārtībā un nav nepieciešams detaļu maiņa vai nopietnāks remonts. Ja dārza tehnikair saplīsusi un nav iespējams to saremontēt, laiks iegādāties jaunu. Ja vēlaties iegādāties dārza tehniku, meklējiet to "Mājai un Dārzam" veikalos visā Latvijā.  "Mājai un Dārzam" veikalos atradīsiet zemes frēzes, trimmerus un zāles pļaujmašīnas, kā arī dažādas rezerves daļas dārza tehnikai. Laiks sakopt un apskatīt arī darbarīkus, kas iespējams stāv nolikti šķūnītī. Darbarīki var būt noputējuši un tos vajag ieeļļot, savukārt dārza šķēres būs jāuzasina.

Noslēgumā novērtējiet savu pagalmu, vai nav nepieciešams to uzkopt pēc ziemas - savākt zarus, koku lapas, īpaši tad, ja rudenī šis darbs nav veikts pietiekami rūpīgi. Izbaudiet pavasara sākšanos un iespēju rosīties savā piemājas pagalmā vai dārzā.