Radiatori – siltums un omulība visas ziemas garumā!

Parūpējieties laicīgi par apkures elementu atjaunošanu un nomaiņu, lai sagaidītu sniegu un salu siltā mājā.

Kvalitatīvs un telpai piemērots radiators kalpos vismaz 50 gadus, tādēl, pirms izdarīt radiatora izvēli, jāņem vērā vairāki būtiski faktori, kas šo izvēli noteikti ietekmēs. Radiatoru izvēle noteikti ir atkarīga no telpas - no tās lieluma kvadrātmetros, no griestu augstuma, kā arī no logu skaita telpā un šo logu lieluma.


Čuguna radiatori.

Čuguna kā materiāla lielākais pluss ir tā izturība pret nekvalitatīvu siltumnesēju, jo netīrs ūdens citu metālu radiatoru kalpošanas ilgumu saīsina daudz straujāk. Aktuāli tas var būt centrālās apkures mājās. Otra čuguna īpašība ir inertums. Tas vispirms lēni sasils un tikai tad sāk sildīt telpu un lēni arī atdziest. Vienmērīgu temperatūru telpā ar čuguna radiatoriem uzturēt nevar, toties apkures sistēmās ar cieto kurināmo spēja saglabāt siltumu var būt arī priekšrocība. Pēc uzbūves tie ir ribu sekciju radiatori – smagi un masīvi. Vispiemērotākie tie ir vēsturiskās ēkās un attiecīgi stilizētos interjeros, kur tie kļūst par izteiksmīgiem dizaina elementiem.

Alumīnija radiatori.

Vislabāk vada siltumu, un baseinos vai pirtīs tie labāk par citiem izturēs mitro vidi. To trūkums ir jūtība pret siltumnesēja kvalitāti. Drošāk, ja apkures sistēmā ir speciālais siltumnesēja šķidrums, bet centrālās apkures mājās tos pat neiesaka lietot. Tādēļ tiek piedāvāti arī dūralumīnija radiatori, kuru ūdens tīrība tik ļoti neietekmē. Jārēķinās, ka alumīnija radiatori ir dārgi un tiem nav pieejami daudzveidīgi dizaina risinājumi.

 

 

 

 

Tērauda paneļu radiatori.Salīdzinoši lētā cena un neuzkrītošais dizains padarījis nu jau tik ierastās baltās kastītes par pieprasītu masu produkciju. Līdz ar to izvēle ir kļuvusi tikai plašāka gan lētas cenas – augstas kvalitātes skalā, gan arī dizaina variācijās. Tērauds kā materiāls labi vada siltumu – ātri sasilst, sasildot telpu, un tikpat ātri arī atdziest. Tas ļauj efektīvi darboties termostatiem, nodrošinot telpā vienmērīgu temperatūru un taupīgāk lietojot siltumenerģiju.

Vislabāk šo īpašību varēs novērtēt apkures sistēmās, kurās var regulēt siltuma daudzumu. Paneļu radiatoru izmēri: no 30 līdz 90 cm augstumā, no 80 cm līdz 3 m garumā, un to biezums ir no 4,5 līdz 15,5 cm. Šo izmēru robežās jāatrod kompromiss starp nepieciešamo siltuma daudzumu un vietu telpā. Ja vieta tomēr neatrodas, risinājums paneļu radiatoru vidū var būt vertikālie radiatori. Jaunajiem radiatoru modeļiem ir gan tradicionālais sāna pieslēgums, gan apakšējais un vidus pieslēgums. Pēdējie ļauj paslēpt pievadcaurules, tās iebūvējot sienā.


Konvektori.Mazi, bet jaudīgi radiatori ar kompaktu uzbūvi. Konvektori izceļas ar daudzveidīgiem izmēru gabarītiem un visbiežāk zemus un garus konvektorus izmanto telpās ar lieliem stiklojumiem. To augstums var būt tikai 14 cm. Izgatavoti tie ir no tērauda vai kapara.

Grīdā iebūvējami konvektori.Tā kā to iebūvēšanai nepieciešama 9 līdz 19 cm dziļa niša grīdā, tos ne visās telpās iespējams uzstādīt. Iebūvētos konvektorus pārsedz ar izturīga koka vai alumīnija resti. Lai gan konvektoru darbības princips ir piemērotāks iebūvēšanai nekā citu radiatoru, tomēr arī to efektivitāte iebūvējot samazinās par aptuveni 15 %. Ja zem restēm regulāri netiks tīrīti putekļi, siltuma atdeve samazināsies vēl vairāk.

Dizaina radiatori.Salīdzinoši neliela un ekskluzīva sildelementu grupa ar visdaudzveidīgāko piedāvājumu. To vidū – praktiski izmantojamie dvieļu žāvētāji, askētiski radiatori ar gludu virsmu, izteiksmīgi telpas dekori, kas savā dizaina risinājumā izmanto mākslai raksturīgus principus un kam īpaši nozīmīgs ir autora vārds. Tiek piedāvāti arī radiatori, kas telpā pilda vēl kādu funkciju, piemēram, ir plaukts, telpas dalītājs, vai masīvs spoguļa rāmis. Bez tradicionālajiem sildelementu materiāliem dizaina radiatoriem izmanto arī nerūsējošo tēraudu, kaparu, stiklu un citus materiālus. Izvēloties šos radiatorus, nozīmīgāks ir to dizains, nevis cena vai siltumefektivitāte.

 

 

 

"Mājai un Dārzam" veikalos visu septembra mēnesi atlaides:

  • Centrālā apkures tērauda radiatoriem -30%

  • Radiatoru pieslēgumiem INVENA -25%

  • Elektriskajiem konvektoriem THERMOVAL -25%