Mēbeles no paletēm

 

No paletēm var izgatavot visdažādākās mēbeles, gan dārza mēbeles, gan mēbeles mājoklim

Mēbeles no paletēm savu uzvaras gājienu uzsāka pāris gadus atpakaļ, kas savā veidā kļuva par sava veida interjera dizaina elementu. Tās būtiski atšķīrās no ierastajām mēbelēm ar savu oriģinalitāti, kuras var iegādāties mēbeļu veikalos, līdz ar to ienesot jaunas vēsmas mājoklī.

 

Tradicionāli koka paletes tiek izmantotas tirdzniecībā, noliktavās, lai ērtāk būtu pārvadāt preci, uz tām izvietotu vai uzglabātu preces. Līdz ar dažādu cilvēku vēlmi pašiem radīt dažādas lietas, mēbeles no paletēm kļuva populāras internetā, kur cilvēki sāka dalīties ar savām realizētajām idejām. Arvien vairāk cilvēku vēlējās izmēģināt izgatavot mēbeles no paletēm, sekojot vienkāršajām instrukcijām.

Sākotnēji varētu šķist, ka palešu mēbeles izvēlas jaunieši taupības nolūkos, tomēr bieži vien šīs mēbeles izvēlas arī cilvēki, kas vēlas ienest jaunas vēsmas interjerā, kā arī tie, kam patīk eksperimentēt ar interjeru un patīk mākslinieciska vide mājoklī.

 

 

Mēbeles no paletēm

 

Paletes ir viens no oriģinālākajiem un arī praktiskākajiem materiāliem, ko var izmantot dārza mēbeļu izgatavošanai. No paletēm var izveidot neparastus dīvānus, galdus, atpūtas krēslus un pat šūpoles. Palešu mēbeles var krāsot visdažādākajās krāsas, kā arī vizuāli padarīt pievilcīgākas ar virsmatračiem, mīkstiem pārklājiem un spilveniem. Tas ne tikai padara palešu mēbeles pievilcīgākas, bet arī pašam sēdētājam ir daudz ērtākas un patīkamākas. Viss atkarīgs no saimnieka radošuma un izdomas.

 

No paletēm var izveidot gan dārza mēbeles, gan arī mēbeles, kas var labi aizstāt ierastās mēbeles mājoklī. Turklāt dārza mēbeles var izgatavot ne tikai tradicionālās mēbeles kā galdi, krēsli un pat dārza atpūtas komplekti, bet arī neliela dārza bāra izveidei, dažādas dārza kastītes, kur stādīt dārzeņus un pat bērnu dārza mēbeles. Internetā pašlaik ir iespēja atrast ne tikai neskaitāmas fotogrāfijas, kur cilvēki ir realizējuši dažādus palešu mēbeļu projektus, bet arī var atrast pamācību video un fotogrāfijas, kur soli pa solim var redzēt izgatavošanas gaitu. Īpaši plaša izvēle ir pieejama vietnē Pinterest, kur cilvēki ar savām idejām dalās no visas pasaules.

 

Ko ņemt vērā pirms sākt izgatavot mēbeles no paletēm?

 

Jums būs nepieciešams:

  • Jaunas vai lietotas paletes
  • Ja vēlaties izveidot pats paletes, tas apstrādātas koka dēles – nodrošinās labāku izturību un interesantu koka tekstūru.
  • Skrūves
  • Skrūvgriezis
  • Krāsas
  • Virsmatrači un spilveni

 

Ir plašas iespējas izvēlēties, ko izgatavot no paletēm. Pirms ķeraties pie darba, veiciet sagatavošanās darbus un izlemiet, kur vēlaties jauno mēbeli novietot. Tad jau Jūs varat sākt saprast cik liela varētu mēbele un kur to izvietosiet. Tālāk ir jāpieņem lēmums par to, ko vēlaties izgatavot un sākt meklēt nepieciešamos materiālus.